Comunica
experienta Clubagricultura.ro
Email RSS Facebook

"completarea cererii unice "

In completarea cererii unice pentru suprafata este necesar sa declar toate parcelele, chiar daca nu sunt eligibile?

Adaugata in
  • Actualitate

Doina Stere
 User  Doina Stere a intrebat la 28 Feb. 2016

 

1 raspuns

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Cristina Enescu
 Expert Cristina Enescu a raspuns la intrebare la 28 Feb. 2016
Fermierul trebuie sa declare toate parcelele agricole utilizate indiferent daca sunt eligibile sau nu pentru sprijin, cu exceptia cazurilor prevazute la art. 11, alin. 21 din Ordinul MADR nr. 619/2015, cu modificari şi completari, respectiv, “(21) In sensul prevederilor art. 72 alin. (2) din Regulamentul (UE) nr. 1306/2013, fermierii care detin parcele agricole cu o suprafata de pana la 0,1 ha nesolicitate la plata, pot sa nu le declare cu conditia ca suprafata insumata a acestor parcele sa nu depaseasca un hectar. ”


Alte intrebari despre Actualitate

Sectiuni
  • Actualitate
  • agroturism
  • Boli si daunatori
  • Cultura mare
  • Culturi de camp
  • Fonduri europene
  • Legislatie agricola
  • Legumicultura
  • Meteo
  • Plante medicinale
  • Pomicultura
  • Preturi inputuri agricultura
  • Remedii naturiste
  • Sere si solarii
  • Subventii
  • Tehnologii agricole
  • Tratamente fitosanitare
  • Viticultura
  • Zootehnie
  • Hobby gradinarit
Expertii nostri
Macovei Denisa
Cornel Oprea Gabriel Ionita Constantin Vlad Daniel Marinescu Anghel Viorel Agherghitei Toader
Video club