Comunica
experienta Clubagricultura.ro
Email RSS Facebook

"schimbarea formei de organizare "

APIA trebuie notificata in cazul in care se schimb forma de organizare a fermei?

Adaugata in
  • Actualitate

alex paun
 User  alex paun a intrebat la 01 Mar. 2016

 

1 raspuns

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Cristina Enescu
 Expert Cristina Enescu a raspuns la intrebare la 01 Mar. 2016
In cazul schimbarii formei de organizare, fermierul anunta modificarea statutului sau in termen de 15 zile calendaristice (conform art. 8 alin.(1) litera i din OUG 3/2015 cu modificari si completari) de la data inregistrarii noii forme de organizare, completeaza formularul specific pus la dispozitie de APIA si prezinta documentele aferente noii forme de organizare, documentele de numire/desemnare administrator, dupa caz), dovada cont bancar activ pe teritoriul Romaniei si CI/BI (copia acestor documente se pastreaza la dosarul cererii unice de plata).


Alte intrebari despre Actualitate

Sectiuni
  • Actualitate
  • agroturism
  • Boli si daunatori
  • Cultura mare
  • Culturi de camp
  • Fonduri europene
  • Legislatie agricola
  • Legumicultura
  • Meteo
  • Plante medicinale
  • Pomicultura
  • Preturi inputuri agricultura
  • Remedii naturiste
  • Sere si solarii
  • Subventii
  • Tehnologii agricole
  • Tratamente fitosanitare
  • Viticultura
  • Zootehnie
  • Hobby gradinarit
Video club