Comunica
experienta Clubagricultura.ro
Email RSS Facebook

"subinchirierea terenului "

Daca am un teren luat in arenda, pot sa inchiriez mai departe catre un alt utilizator?

Adaugata in
  • Actualitate

costin costache
 User  costin costache a intrebat la 08 Feb. 2016

 

1 raspuns

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Cristina Enescu
 Expert Cristina Enescu a raspuns la intrebare la 08 Feb. 2016
Terenul/animalele care face/fac obiectul unui contract de arenda/inchiriere/concesiune/comodat nu poate/pot fi transferat/e unui alt utilizator, in acest caz transferul reprezentand subarendare/ subconcesionare/ subinchiriere, operatiune juridica interzisa de prevederile art. 1.847 din Legea nr. 71/2011 pentru punerea in aplicare a Legii nr. 287/2009 privind Codul civil.


Alte intrebari despre Actualitate

Sectiuni
  • Actualitate
  • agroturism
  • Boli si daunatori
  • Cultura mare
  • Culturi de camp
  • Fonduri europene
  • Legislatie agricola
  • Legumicultura
  • Meteo
  • Plante medicinale
  • Pomicultura
  • Preturi inputuri agricultura
  • Remedii naturiste
  • Sere si solarii
  • Subventii
  • Tehnologii agricole
  • Tratamente fitosanitare
  • Viticultura
  • Zootehnie
  • Hobby gradinarit
Video club