Comunica
experienta Clubagricultura.ro
Email RSS Facebook

"teren in arenda "

Daca arendez un teren, cine trebuie sa inregistreze contractul, eu sau cel care a luat in arenda?

Adaugata in
  • Actualitate

marian pana
 User  marian pana a intrebat la 31 Ian. 2016

 

1 raspuns

Voteaza raspuns Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Cristina Enescu
 Expert Cristina Enescu a raspuns la intrebare la 31 Ian. 2016
Potrivit art. 120 aliniatul 2 din noul Cod Fiscal, ”contribuabilii care obtin venituri din arendarea bunurilor agricole din patrimoniul personal au obligatia inregistrarii contractului incheiat intre parti, precum si a modificarilor survenite ulterior, in termen de 30 de zile de la incheierea/producerea modificarii acestuia, la organul fiscal competent


Alte intrebari despre Actualitate

Sectiuni
  • Actualitate
  • agroturism
  • Boli si daunatori
  • Cultura mare
  • Culturi de camp
  • Fonduri europene
  • Legislatie agricola
  • Legumicultura
  • Meteo
  • Plante medicinale
  • Pomicultura
  • Preturi inputuri agricultura
  • Remedii naturiste
  • Sere si solarii
  • Subventii
  • Tehnologii agricole
  • Tratamente fitosanitare
  • Viticultura
  • Zootehnie
  • Hobby gradinarit
Video club